Beta v1.0 Senin yerine takip ediyor, istediğin ürünü istediğin fiyata almanda yardımcı oluyoruz İncele

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınızdaki soruları merhaba@taraflar.com adresine iletebilirsiniz

Taraflar.com, her ihtiyacınıza göre uyarlanan hukuki ve idari belgelerinizi düzenlemenizi sağlar: Belgeyi eksiksiz bir şekilde doldurmak için bir takım soruları cevaplamanız gerekiyor. Siz soruları yanıtladıkça, doldurduğunuz bilgiler ile belgeniz gözlerinizin önünde düzenlenir.

Bizi ayıran en önemli özelliğimiz ise; Yüklenicilerin, verilen işleri zamanında teslim etmelerini sağlamak için onları cezai işlem ile teşvik etmemizdir. Şöyle ki, iş sahibi, yüklenici tarafından faturanın kesilmesinden itibaren taraflarca belirtilen süre içerisinde ödemeyi yapmalıdır. Yüklenici, projeyi gününde veya gününden önce teslim etmez, teslim süresini geciktirirse her gün sayısınca, tarafların belirledikleri miktar kadar cezai işlem oranı veya tutarı uygulanacaktır: Bu cezai işlem, teslim tarihinden itibaren, projenin fiilen teslim edildiği tarihe kadar tahakkuk edecektir.

Örneğin; bir iş için anlaşılan tutar 100,00 TL olsun, cezai işlem tutarı konusunda ise tarafların günlük 10,00 TL anlaştıklarını düşünürsek, işini 3 gün geciktiren yükleniciye tanımlanacak ceza tutarı toplamda 30,00 TL olacaktır. Bu durumda işi teslim alan iş sahibinin ödemesi gereken net tutar ise 70,00 TL olarak sözleşmede yer alacaktır.

Taraflar.com olarak biz adil iş, adil ödeme prensibine dayanıyoruz.

Sitemizde yeni bir hesap oluşturmak için yeni bir belge oluşturmanız gerekmektedir. Belge formunu doldurduktan sonra sistem otomatik olarak size kullanıcı adı ve şifre verir. Belge bilgilendirme mesajı e-posta adresinize kullanıcı adınızı ve şifreniz ile birlikte gönderilmektedir.

Henüz net bir fiyat belirlemedik fakat ilerleyen dönemlerde sunucu ve diğer masrafları karşılamak için cüzi miktarda bir fiyat belirlenecektir. O zamana kadar ücretsiz kullanımın keyfini çıkarabilirsiniz.

Paketlerimize ise bu sayfadan erişebilirsiniz..

Hizmet alım sözleşmesi (eser sözleşmesi olarak da bilinir), bir kişinin (yüklenici) başka bir kişiyle (iş sahibi) arasında yapılan anlaşma uyarınca ve önceden kararlaştırılan belli bir bedel karşılığında, üstlenilen bir işin yerine getirilmesi için kullanılır.

Eser sözleşmesi taraflar arasında bir iş bağı oluşturmaz. Yani, hizmet veren kişi iş sahibine bağımlı değildir. Bu yönüyle eser sözleşmesi hizmet sözleşmesinden (iş sözleşmesinden) farklıdır.

Bu sözleşmede yüklenicinin işi yapma, özen gösterme, fatura kesme yükümlülükleri vardır. İş sahibinin ise ücret ödeme, iş verme, araç gereç sağlama gibi yükümlülükleri vardır.

Bu sözleşme kapsamında yüklenici ve iş sahibi birbirlerinden beklentilerini özetlemekte ve hizmet ilişkisinin sınırlarını belirlemektedirler.

Bu sözleşme kullanılarak, iş sahibi ile yüklenici arasında yapılan bir anlaşma uyarınca ve önceden kararlaştırılan belli bir bedel karşılığında, (iş sahibinin denetimi ve gözetimi olmaksızın "bağımsız" bir çalışmayla) bir nesnenin yapımı veya bakımı-onarımı ya da üstlenilen bir işin yerine getirilmesi sağlanır.

Birey olarak eve yaptırılan bir boya işi, araba tamiri, terziye elbise diktirmek gibi küçük çaplı işlerden; baraj, hava limanı, otoyol inşası gibi büyük çaplı işlere kadar bir çok hizmet konusu eser sözleşmesinin kapsamı alanındadır. Aynı zamanda bir iç mimara proje çizdirmek ya da danışmanlık hizmeti almak için de bu sözleşme kullanılabilir.

Sözleşme tamamlandığında, sözleşme taraflarca imzalanmalıdır. Her bir taraf belgenin bir kopyasını alır ve saklar.

Kimse. Belgeleri gözden geçiren bir insan yok.

Örnekleri ilk oluşturanlar, avukatlar ve hukuki uzmanlardır. Ondan sonra bilgisayar programımız devreye girerek kişisel belgenizi, forma verdiğiniz yanıtlar doğrultusunda otomatik olarak düzenliyor.

Örneklerimiz, çoğu alışılmış ve tanıdık durumu kapsamaktadır. Ama yine de kendi özel durumunuza uymadığını düşünüyorsanız belgenizi bir avukata okutun

Hayır, değiliz.

Bizim amacımız, avukatların yerini almak değil, belge düzenlemeyi kolaylaştıracak teknik bir hizmet sunmaktır. Hukuki danışmanlık hizmeti sunmuyoruz, hangi belgeyi seçeceğinizi veya bunu nasıl dolduracağınızı söylemiyoruz.

Oluşturulan belge takip sayfasında, tarafların bilgilendirme amaçlı olarak kullanabileceği yorum alanları bulunmaktadır. Bunun için sayfanın herhangi bir yerine sağ tık yaparak yorum formunun açılmasını sağlayabilirsiniz. Lokasyon bazlı not bırakma imkanı ile sayfada dilediğiniz her alana not bırakarak dikkat çekebilirsiniz

Sıkça sorulan sorular kullanıcılarımızın genelinin merak ettiği sorulardır. Cevapların güncellendiği tarih : 03 Haziran 2021, Perşembe, aklınıza takılan sorular varsa merhaba@taraflar.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.